Opcje przeglądania

Pasy bezkońcowe do cykliniarek stanowią dość specyficzną kategorię pasów. Ze względu na konieczność zdzierania lakierów oraz szlifowania twardych gatunków drewna, pasy te najczęściej produkowane są z tzw. cyrkonu (elektrokorundu cyrkonowego) lub tzw. korundu ceramicznego - materiałów o bardzo dużej żywotności oraz ostrości.

W trakcie pracy cykliniarką wydziela się duża ilość ciepła, które może mieć negatywny wpływ zarówno na pas jak i samo urządzenie (np. wypaczanie się łożysk) - stąd większość markowych producentów pokrywa pasy ścierne specjalną warstwą ułatwiającą odprowadzanie ciepła a także stosuje podkłady z poliestru zamiast tradycyjnego płótna. Pasy wykonane na bazie poliestru w mniejszym stopniu rozciągają się pod wpływem gorąca i dużych sił i lepiej trzymają się bębna. Dodatkowo mają mniejszą szansę na rozerwanie się w przypadku najechania cykliniarką na wystający element (np. gwóźdź).

Znaczna większość urządzeń stosowanych w Europie stosuje 2 uniwersalne rozmiary pasów - 200x750 mm oraz 200x480 mm stosowane w mniejszych szlifierkach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl