Opcje przeglądania
Producent
grubość tarczy
materiał ścierny
twardość tarczy
max. prędkość robocza
Cena
  • od
    do
Tarcza do cięcia metalu 350x3.5x32 mm - Andre ProLine Tarcza do cięcia metalu 350x3.5x32 mm - Andre ProLine
Producent: Andre
Cena: 16,92 zł (netto: 13,76 zł )
zobacz więcej

Tarcze do cięcia metalu dzielą się na te do szlifierek kątowych ręcznych oraz te do szlifierek stacjonarnych. Różni je najczęściej wymiar otworów mocujących (w szlifierkach kątowych jest to 22 mm) oraz grubość. Najpopularniejsze średnice tarcz to 115 mm, 125 mm oraz 230 mm.

Narzędzia tego typu posiadają swoją maksymalną prędkość liniową i obrotową. Ze względów bezpieczeństwa nie należy nigdy w trakcie szlifowania jej przekraczać (w przypadku szlifierek bez regulacji obrotów należy dobrać tarczę odpowiednio do prędkości nominalnej szlifierki). W naszym sklepie, przy każdym produkcie dokładnie zaznaczamy takie wartości.

Tarcze dedykowane do stali nierdzewnych i szlachetnych oznaczane są jako "INOX", niektóre oznaczane są jako "METAL/INOX" co znaczy że mogą być stosowane do cięcia także innych typów metalu - np. stali czarnej, żeliwa, itp. Ściernice bez specjalnych oznaczeń traktuje się jako uniwersalne - chociaż do cięcia aluminium zalecamy używania dedykowanych produktów, gdyż zwykłe tarcze przy aluminium (oraz miedzi) zapychają się i tracą swoje właściwości.

Pamiętaj, że nie zawsze najtańsze tarcze dają oszczędności w firmie - narzędzia zaufanych producentów o dużej wydajności pozwalają na dłuższą pracę i krótsze przestoje, tym samym zyski są znacznie większe niż różnice wynikające z ceny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl